Поступак уписа за школску 2023/24. годину

Поступак уписа кандидата на студијске програме

• Упис траје три дана. Сва три дана врши се прозивање кандидата по опадајућем броју поена на листи за прозивање;
  • Термини прозивања објављују се на коначној ранг-листи;
  • Потребно је да кандидати који желе да се упишу, буду присутни у свом термину за прозивање;
  • Прозвани кандидати бирају студијски програм све док има слободних места за студијске програме за које су се пријавили и полагали одговарајући пријемни испит. Листа се аутоматски помера док се не попуне сва места.
  • Кандидати који пропусте свој термин могу бити прозвани накнадно, у тренутку када се пријаве, с тим да се могу уписати само на преостала слободна места у том тренутку;
  • После извршеног прозивања кандидати се уписују, па је потребно да на прозивање дођу са свим потребним документима. Самофинансирајући студенти уплату прве рате школарине  могу да изврше у школи на издвојеном шалтеру поште.
  • Након прозивања кандидати ће пре уписа имати довољно времена за уплату школарине и попуњавање индекса;
  • Сви кандидати могу рачунати на организовану помоћ Одсека у току уписа, како у информативном, тако и у техничком погледу (попуњавање образаца, попуњавање индекса, сналажење у школи и сл.).

• НАПОМЕНА:
  • За студијске програме Интернет технологије и Комуникационе технологије услов за упис се може стећи искључиво полагањем теста из математике.
  • За студијски програм Поштанско-логистички системи услов за упис се стиче полагањем теста опште информисаности и информатичке писмености.
  • За студијски програм Банкарство и пословна информатика услов се може стећи полагањем теста из математике или теста опште информисаности и информатичке писмености.