Услови уписа за школску 2024/25. годину

Право учешћа на конкурсу за упис у прву годину основних струковних студија, на свим студијским програмима, имају кандидати са завршеним трогодишњим и четворогодишњим средњим образовањем.

НАЧИН ИЗБОРА КАНДИДАТА

• Сви кандидати пријављени на конкурс за упис полажу пријемни испит из математике  или тест опште информисаности и информатичке писмености у зависности од студијског  програма који желе да упишу. Пријемни испит се полаже у облику теста.
  • Пријемни испит се вреднује 0 - 60 бодова.
  • Општи успех у претходном образовању вреднује се на следеићи начин:
    • За кандидата који је завршио средњу школу у четворогодишњем трајању, општи успех у претходном образовању вреднује се тако што се збир просечних оцена свих разреда средње школе множи са два.
    • За кандидата који је завршио средњу школу у трогодишњем трајању, општи успех у претходном образовању вреднује се тако што се збир просечних оцена постигнутих у првом и другом разреду средње школе множи са два и просечна оцена постигнута у трећој години средње школе множи са четири.
  • Кандидат може бити уписан у прву годину основних струковних студија у статусу студента чије се школовање финансира из буџета Републике Србије ако кумулативно испуњава следеће услове:
    •  кандидат је држављанин Републике Србије, или припадник српске националне мањине из (у одељку 2. тачка 3. овог Конкурса набројаних) суседних земаља или уколико је држављанин државе чији се држављани, према закљученом међудржавном споразуму, могу финансирати из буџета Републике Србије,
    •  кандидат није био уписан или није тренутно уписан на основним студијама као студент чије се школовање финансира из буџета Републике Србије;
    •  кандидату његов пласман на јединственој коначној ранг листи омогућава да се упише до попуњавања квоте одређене за упис кандидата на терет буџета Републике Србије на одређеном студијском програму,
    •  кандидат је, на основу успеха у средњој школи и резултата постигнутог на пријемном испиту, остварио више од 50 бодова.
  • Упис се врши по редоследу са Коначне ранг листе, транспарентном прозивком, при којој се кандидати опредељују за студијски програм у зависности од броја преосталих расположивих места. Када се попуне буџетска места на појединим студијским програмима, прозивка се наставља за преостала места на самофинансирању.